Univerzální podlaha pro zimní zahradu

 

Informace o zakázce

plocha projektu

Velikost plochy: 24 m2

lokalita projektu

Doba a místo realizace:
2022 / Zimní zahrada České Budějovice

použitý materiál

Použitý materiál:
Plastová dlaždice Linea Marte 

Orientační cena projektu

Orientační cena: 21 000 Kč

Co zohlednit při výběru?

Vybrat podlahu pro zimní zahradu je vždycky tak trochu oříšek. Hodně záleží na tom, jak se prostor bude využívat. Na této zimní terase v Českých Budějovicích je jasné, že se bude dovnitř vstupovat přímo ze zahrady, takže by měla být snadno omyvatelná a nenáročná na úklid. Zároveň ale prosklená místnost slouží jako jídelna a pohodlné místo k posezení. Hlavní cíl projektu byl tedy jasný - najít dlaždice z odolného materiálu, který zároveň skvěle vypadá.

Styl a funkčnost v jednom

Po konzultaci s klientem jsme sáhli po plastové dlažbě Linea Marte. Tyto dlaždice jsou totiž pro terasy jako dělané – materiál je pevný a snadno udržovatelný, zároveň ale imituje texturu přírodního dřeva. Výborně tak vyvažuje funkční i estetickou stránku podlahy. Polypropylen, ze kterého je dlažba vyrobena, má navíc opravdu vysokou životnost a je vhodný pro vnitřní i venkovní využití.

Samotná instalace proběhla bez problému – a bez lepení! Díky modulárním zámkům do sebe jednotlivé díly hladce zapadnou. Všech 84 dlaždic navíc majitel stihl na rovný podklad vyskládat během jediného odpoledne. Šedo-bílý šachovnicový design pak elegantně doplňuje zbytek interiéru a výborně vypadá i z venku. Skoro byste nepoznali, že se nejedná o skutečné dřevo!