Perfektní podlaha pro lisovnu plastů

Při výbavě průmyslových prostor si vždy musíme dávat pozor na to, s jakou technikou se tam pracuje. Nejde jen o to, aby se podklad nepoškodil vlivem rozlitých chemikálií nebo mechanického poškození – rozhoduje hlavně síla která bude na podlahu působit.

Valdice_01

Informace o zakázce

plocha projektu

Velikost plochy: 300 m2

lokalita projektu

Doba a místo realizace:
2023 / Lisovna plastů Valdice

použitý materiál

Použitý materiál:
Dlaždice Triton Positron - šedá

Orientační cena projektu

Orientační cena: 290 000 Kč

Podlaha pod technické stroje

Když jsme dostali zakázku do výrobní haly lisovny plastů ve Valticích, bylo třeba najít dostatečně odolnou podlahu na to, aby unesla těžké lisovací stroje i manipulační techniku. Tu v tomto případě tvořily paletové vozíky a retrak s maximální hmotností nákladu 2 tuny.

A právě díky retraku bylo nutné podlahu upevnit. Při rozhodování mezi 10mm dlaždicemi SimpleJack Eco Stelar a 7mm klasikou SimpleJack Triton jsme po dohodě s technikem zvolili Triton s tím, že fixace lepením podlahu proti vysoké zátěži dostatečně zajistí. Jemný protiskluzový dezén Positron navíc svědčí technice i personálu. Barvu jsme navrhli světle šedou, protože ta díky nízkému prosvětlení v prostorách dobře vynikne.

Valdice_03

Před pokládkou bylo ještě třeba jednu část haly vybrousit a zarovnat stěrkováním. Do prostoru jsme zakomponovali i 15 dílů s nájezdem, aby se strojům na podlahu lépe najíždělo. Dlaždice pod lisovacími stroji jsme doplnili postupně, vždy pomocí nadzvednutí jednotlivého lisu. A když nakonec přišla zátěžová zkouška,.... podlaha se nehnula ani o píď!