Autoservis Komárov

Tento autoservis je typickým modelovým příkladem toho, co řeší většina majitelů autoservisů v této zemi. Drolící se původní podklad, odlupující se epoxidové nátěry a různé další nešvary stárnoucích podlah v zátěžových provozech a strojních halách.

Autoservis-komarov

Informace o zakázce

plocha projektu

Velikost plochy: 160 m2

lokalita projektu

Doba a místo realizace:
2024 / Komárov (Opava)

použitý materiál

Použitý materiál:
Dlaždice Eco Triton Positron - šedá
Dlaždice Triton Crystal - černá
Soklové lišty Triton Positron- černé
Vytyčovací pásy - žluté

Orientační cena projektu

Orientační cena: 190 000 Kč

Odolná podlaha do prostředí mastnoty, špíny a padajícího nářadí

Pro celou zakázku byly zvoleny dvě varianty zátěžové dlažby Eco Triton. Šedá s hladkým povrchem pro větší plochu dílny a černá s dezénem Crystal - protiskluzová část platforem pod stojanové auto zvedáky. Kvůli náročným podmínkám a častému čištění podlahy rotačním kartáčem jsme po obvodu místnosti položili také černé Triton soklové lišty

Aby toho nebylo málo, vjezd vozidel od vrat k platformám se stojany není zcela rovně. Chtěli jsme si být naprosto jisti, že podlaha bude pod kroutícím momentem pneumatik na povrch držet jako skála a tak jsme asi 75m2 před stojany zafixovali pomocí podlahové disperzní fixace Uzin. Tato nátěrová chemie(nanáší se běžným malířským válečkem) v praxi funguje dvojím způsobem. Jednak zpevní podkladovou plochu a hlavně "přilepí" dlaždice k podkladovému povrchu. Není to však lepení definitivní. Kdyby náhodou nastala u klienta v budoucnu potřeba nějakou část podlahy rozebrat, fixace tomu nebude bránit. Nátěr totiž zabraňuje pohybu dlaždic především ve vodorovném směru.

Již hotovou realizaci jsme asi po 1 měsíci na přání klienta posunuli ještě na další úroveň. Na scénu přichází vytyčovací pásy a bezpečnostní značení. V průmyslu i v jiných zátěžových provozech je součástí BOZP i podlahové značení. Až doposud bylo nezbytné toto značení na dlaždice tisknout, natírat, stříkat nebo lepit. Nyní jsme do nabídky zahrnuli produkt zcela nový. Značení přímo vsazené do konstrukce podlahy. Abychom vám tuto novinku mohli představit v praxi, rozebrali jsme část podlahy tohoto autoservisu a pásy do ní položili. Jsou křiklavé, žluté, stejně odolné jako zbytek podlahy, a vypadají naprosto skvěle! Přesvědčení dokládáme v přiložené galerii.