Dokonalá podlaha do profi posilovny

Informace o zakázce

plocha projektu

Velikost plochy: 44 m2

lokalita projektu

Doba a místo realizace:
2022 / Posilovna Opava

použitý materiál

Použitý materiál:
Dlaždice SimpleJack Lara
grafit/černá

Orientační cena projektu

Orientační cena: 37 000 Kč

 

Chcete-li vydláždit posilovnu nebo fitness centrum, vždy je třeba myslet na to, co na podlaze bude stát. Pokud se jedná jen o cvičící osoby a lehké sportovní náčiní, není to až takový problém. Jakmile ale vybavení zahrnuje těžké profesionální stroje, je třeba se mít na pozoru.

Intenzivní zátěž se vším všudy

H.E.A.T. Centru Opava bylo třeba pokrýt plochu, kde se pravidelně cvičí na chodících trenažerech. Dřívější linoleum už mělo to nejlepší za sebou a nedokázalo udržet krok s provozem. Majitelé se také potýkali se znečištěním v podobě potu a někdy i provozních olejů.

Stroje do komerčních provozů musejí zvládnout větší zátěž než ty domácí, a proto jsou zpravidla těžší a robustnější. Při výběru podlahové krytiny je tedy třeba myslet hlavně na zátěž, stejně tak jako na tlumení hluku, který takový trénink generuje.

Vysoká odolnost a snadná údržba

Po konzultaci s klientem jsme zvolili větší vinylové dlaždice SimpleJack Lara Negatron. Díky větší ploše se rychleji pokládají, profilem jsou ale tenčí než klasické zátěžové dlaždice do dílen a garáží. Vinyl si i tak zachovává úctyhodnou tvrdost a s přehledem ustojí právě zátěž profesionálních fitness trenažerů.

Dlaždice skvěle přilnou k původní podlaze a zároveň spolehlivě tlumí hluk, což je v tělocvičnách a posilovnách již nutnost. Dezén je nenápadný, ale přesto na sto procent protiskluzový, takže rychlé pohyby a ochozené tenisky nebudou dělat problémy. A Jakékoliv nečistoty lze z PVC povrchu snadno dostat.

Podlaha nemá vzor jako takový, studio však zvolilo asymetrické uspořádání jednotlivých dílců, a to v černé a dvou odstínech šedé. Takto ladí s většinou vybavení studia a navíc vypadá moderně a zajímavě. A co víc, vydrží takto na dlouhá léta dopředu!