Plastová střešní krytina EKOTERNIT STRONG EB2

Značka: EKOTERNIT

Pevná odlehčená verze klasických střešních tašek, a navíc v ekologickém provedení! Svou starou střechu vyměníte s minimální námahou a pokládku navíc můžete provádět přímo na latích.

Varianta:
Dostupnost 6 týdnů 3 měsíce 6 týdnů 6 týdnů Zvolte variantu
Kód: 9393/GRA 9393/BLA 9393/GRE 9393/RED Zvolte variantu
81,38 Kč / ks 77,79 Kč / ks 85,70 Kč / ks 92,19 Kč / ks od 77,79 Kč / ks
Plastová střešní krytina EKOTERNIT STRONG EB2
Značka: EKOTERNIT
modulární
usp-poradime
Snadná a rychlá pokládka

Krytina Ekoternit Strong EB2 je ideální řešení, pokud hledáte lehkou a zároveň pevnou variantu plastových střešních tašek. Jsou vyrobeny z celoprobarveného kompozitu s UV stabilizátorem pro stálost barvy i vlastností materiálu. Jsou také odlehčené a díky speciální konstrukci žeber Dynamic Ribs System se neohýbají tak jako měkká střešní krytina.

 

Velkou výhodou těchto tašek je, že je lze připevnit přímo na střešní latě. Usnadní vám tak celý proces pokládky. Design střešních tašek je od těch klasických k nerozeznání a efektivně doplní starší i moderní stavby. Toto řešení je navíc stoprocentně ekologické a cenově výhodné, obzvlášť pokud se pouštíte do zásadní renovace a potřebujete šetřit na každém metru.

 

Instalace

Před pokládkou je samozřejmě nutné střechu přesně přeměřit. Šablony je možné klást na celobednění nebo na laťování, a to ve vodorovných řadách na špici šablon ve směru od okapu k hřebeni (obvykle zprava doleva, anebo do středu). Obvykle jsou tašky kladeny na zahuštěné laťování o rozměru latí 50 x 30 mm nebo 60 x 40 mm.

 

Mezi šablonami je třeba nechat mezera u 5 mm, která slouží jako dilatační a zároveň nabízí prostor pro umístění vichrové spony. Krytina se v ploše připevňuje dvěma hřebíky a jednou vichrovou sponou. Na 1 metr čtvereční je třeba 8,4 ks tašek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové střešní tašky
rozměr: 41,5 x 41,5 cm
hmotnost: 0,7 kg
tloušťka: 5-6 mm
počet kusů na 1 m2: 8,4
požární odolnost: skupina E
minimální sklon střechy: 25°
životnost: > 30 let
použití: veškeré laťové střešní konstrukce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: