Proč si vybrat Ekoternit: Výhody a srovnání s jinými střešními krytinami

V dnešním světě je důležité myslet na životní prostředí a udržitelnost. Při rekonstrukci střechy je třeba zvážit různé faktory, jako je cena, životnost, vzhled a ekologický dopad. V tomto článku se podíváme na Ekoternit, střešní krytinu, která se stále více prosazuje na evropském trhu díky svým výhodám. Porovnáme její přednosti oproti jiným střešním krytinám a zjistíme, proč byste měli zvážit Ekoternit pro svou střechu.

  1. Ekologický a udržitelný materiál

Ekoternit je vyroben z recyklovaných materiálů, což z něj činí ekologicky šetrnou a udržitelnou volbu pro vaši střechu. Na rozdíl od některých jiných střešních krytin, které mohou obsahovat chemikálie nebo materiály škodlivé pro životní prostředí, je Ekoternit šetrný k přírodě a snižuje negativní dopad na ekosystém.

  1. Odolnost a dlouhá životnost

Ekoternit je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům, jako jsou déšť, sníh, vítr a slunce. Jeho životnost může dosáhnout až 50 let, což je srovnatelné s některými tradičními materiály, jako je betonová nebo keramická krytina. Díky tomu je Ekoternit nákladově efektivní volbou, která šetří peníze na opravách a údržbě.

  1. Lehká váha a snadná instalace

Díky své lehké váze je Ekoternit snadno manipulovatelný a snižuje zátěž na konstrukci budovy. To znamená, že při rekonstrukci střechy můžete ušetřit na nákladech spojených s posílením konstrukce. Navíc je instalace Ekoternitu rychlá a jednoduchá, což snižuje náklady na pracovní sílu a zkracuje dobu trvání projektu.

  1. Estetika a široká nabídka

Ekoternit je dostupný v mnoha designech a několika barvách, což vám umožní najít ideální řešení pro váš dům nebo komerční objekt. Díky široké škále stylů můžete dosáhnout klasického nebo moderního vzhledu, který bude ladit s okolní architekturou. S Ekoternitem můžete být jisti, že vaše střecha bude vizuálně přitažlivá a přispěje k celkovému vzhledu nemovitosti.

  1. Energetická účinnost a zvuková izolace

Ekoternit je navržen tak, aby poskytoval také tepelnou a zvukovou izolaci. Tepelná izolace znamená, že váš dům bude v zimě teplejší a v létě chladnější, což může vést k úspoře energie a snížení nákladů na vytápění a klimatizaci. Zvuková izolace pomáhá snížit hluk z vnějšího prostředí, což je obzvláště důležité v rušných městských oblastech nebo v blízkosti letišť či dálnic nebo při prostém dešti.

 

Srovnání s jinými střešními krytinami

Ekoternit vs. bitumenová krytina: Bitumenové krytiny jsou známé pro svou nízkou hmotnost a snadnou instalaci. Nicméně, v porovnání s Ekoternitem, bitumenové krytiny mají nižší životnost a jsou méně odolné vůči povětrnostním vlivům. Ekoternit také nabízí lepší tepelnou izolaci a je ekologicky šetrnější, neboť je vyroben z recyklovaných materiálů a přírodních vláken.

Ekoternit vs. polykarbonátová střešní krytina: Polykarbonátové krytiny jsou oblíbené pro svou průhlednost a lehkou hmotnost. Avšak Ekoternit předčí polykarbonát v oblasti odolnosti proti povětrnostním vlivům, životnosti a tepelné izolaci. Navíc, Ekoternit je šetrnější k životnímu prostředí díky svým recyklovaným a přírodním materiálům.

Ekoternit vs. betonová krytina: Ačkoli betonová krytina může mít podobnou životnost, je těžší, což znamená, že může vyžadovat posílení konstrukce budovy. Navíc betonová krytina nemá stejné ekologické výhody jako Ekoternit.

Ekoternit vs. keramická krytina: Keramická krytina je sice tradiční a oblíbený materiál, ale její výroba má větší dopad na životní prostředí. Ekoternit je lehčí a snáze se instaluje, což zkracuje dobu trvání projektu.

Ekoternit vs. plechová krytina: Plechová krytina může být levnější, ale její životnost je často kratší než u Ekoternit. Navíc plechové krytiny nemají stejné vlastnosti zvukové izolace a mohou být náchylnější k poškození povětrnostními vlivy.

Ekoternit, lehká střešní krytina z recyklovaného materiálu

Umíme mnohem Více

Ekoternit je výjimečný materiál, který nabízí mnoho výhod ve srovnání s jinými střešními krytinami. Jeho ekologický a udržitelný charakter, odolnost, lehkost, estetika a energetická účinnost z něj činí ideální volbu pro rekonstrukci střechy.

Společnost SimpleJack s.r.o. si uvědomuje že krytina není jediná složka kterou při rekonstrukci střechy můžete potřebovat. Máme pro to komplexního partnera, firmu X-Roof, se kterým Vám můžeme realizaci zajistit od A do Z. Spolupráce s naším zkušeným partnerem vám ušetří čas a úsilí spojené s hledáním řemeslníků a koordinací jednotlivých kroků. X-Roof se postará o vše od odstraňování staré krytiny, přípravy konstrukce, oplechování a svodů až po instalaci nového Ekoternitu, Zkrátka snadný a bezproblémový průběh celého projektu.

Neváhejte nás kontaktovat. Naše odborníci vám rádi pomohou s výběrem i cenou nabídkou. S Ekoternitem získáte kvalitu, trvanlivost a udržitelnost pro vaši střechu. Kdykoli si nebudete vědět rady, jsme tu pro vás, abychom zajistili, že váš projekt bude úspěšný.